Jegyár kedvezmények:
Diákok és nyugdíjasok számára 10% kedvezményt biztosítunk a jegyárból.
A Filharmónia Magyarország bérletesei az ország bármely pontján az általunk szervezett és értékesített felnőtt hangversenyekre − bérletük felmutatásával − 20% kedvezménnyel válthatnak jegyet.
A kedvezmény bérletenként egy jegyre érvényesíthető, koncertenként. Az egyes kedvezmények nem vonhatók össze.
Jegyek és bérletek válthatók a Filharmónia Magyarország budapesti irodájában (1143, Budapest, Szobránc u. 6-8.), Zeneakadémián, valamint online a www.jegymester.hu oldalon.
A műsor-, időpont-, helyszín- és szereplőváltoztatás jogát fenntartjuk, melynek függvényében a jegyár is változhat.
Ezen a hangversenyen három nagyszabású, ünnepélyes, orgonát és zenekart is foglalkoztató mű hangzik el. E műveket még egyenként is ritkán tűzik műsorra, az pedig végképp különlegesség, hogy a három orgonaszólós művet három kiemelkedő orgonista adja elő, ráadásul egyetlen estén és helyszínen. Richard Strauss pályája csúcsán, az Alpesi szimfóniával egyidőben írta Ünnepi nyitányát a Wiener Konzerthaus felavatására, és Beethoven Házavatás-nyitányához hasonlóan ez a mű is harsány, optimista, letisztult harmóniái és fanfárjai pedig méltóságot sugároznak. Liszt nagyszabású orgonaművét, melynek témája Meyerbeer egyik operájából származik, Marcel Dupré afféle orgonaversennyé formálta, ahol a színes zenekari hangzás mellett az orgona sokszínűsége is bemutatkozik, így a korál dallama Liszt eredeti elképzeléséhez még méltóbban, érzelmesen és változatosan mutatja meg minden oldalát. Zárásként pedig Saint-Saëns 3. "Orgona"-szimfóniája hangzik el, melyben szintén az orgona koronázza meg a zenekar hangzását. Noha Saint-Saëns kapott felkérést 4. szimfónia megírására is, azt válaszolta, hogy nem írja meg, mert az Orgonaszimfóniánál nagyobbat nem tudna alkotni. Művét egyébként Liszt Ferencnek ajánlotta. A koncert úgy zárja le az Unikum bérlet zenekaros eseményeit, hogy egyúttal az orgonabérletből is ízelítőt nyújt, a három orgonista pedig azt is megmutatja, hogy mennyire mássá tud válni ugyanaz a hangszer a különböző játékosok keze alatt. Ez a hangverseny egyúttal az orgonák éjszakájának is kiemelt rendezvénye, hiszen az orgonisták mellett az orgona és a zenekar találkozására is sor kerül. Az Orgonák Éjszakáján nemcsak Magyarországon, de az egész világon szólnak majd az orgonák a Filharmónia Magyarország szervezésében, tízezrek vesznek részt a programokon, de aki erre a zeneakadémiai koncertre jön el, úgy érezheti, mintha mindegyiken ott lett volna egy kicsit.
Hallgasson bele! (Liszt-Dupré: Fantázia és fúga az „ Ad nos, ad salutarem undam” korál dallamára)